Premiera Volkswagena ID. Buzz! za nami! Zebraliśmy najważniejsze informacje

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Premiera Volkswagena ID. Buzz! za nami! Zebraliśmy najważniejsze informacje

Volkswagen pokazał już najnowszego członka rodziny aut elektrycznych określanych za pomocą nazwy ID. Volkswagen ID. Buzz! mocno nawiązuje do korzeni marki, lecz robi to w elektrycznym wydaniu. 

Podczas myślenia o aucie dostawczym Volkswagena pierwszym skojarzeniem dla całego mnóstwa osób będzie legendarny „ogórek”, czyli Transporter T1. To auto do dziś posiada całe mnóstwo miłośników, którzy wprost marzą o wejściu w jego posiadanie i przerobienie go na przykład na kampera. Transporter T1 do dziś imponuje tym, jak dużo przestrzeni wewnątrz oferuje względem zewnętrznych rozmiarów. 

W trakcie projektowania Volkswagena ID. Buzz! producent z Wolfsburga zdecydował się nawiązać właśnie do tej legendy. Jest to widoczne gołym okiem, gdyż samo malowanie składające się z dwóch kolorów, głównego na dole i białego na górze, który nachodzi aż na maskę, wyraźnie nawiązuje do ikony, jaką był Transporter T1. Volkswagen się z tym nie kryje i w tym roku przeprowadził między innymi specjalną sesję zdjęciową, na której najmłodsze auto dostawcze tej marki występowało wraz z najstarszym Transporterem T1. 

Klasyka w mocno nowoczesnym wydaniu

Po obejrzeniu Volkswagena ID. Buzz! nie sposób nie stwierdzić, że Volkswagen świetnie uderza w nostalgiczne nuty. Auto dzierży najlepiej wspominane cechy Transportera T1 i robi to w bardzo nowoczesnym wydaniu. Uwagę zwraca nieco wypukły przód z mocno wystającym zderzakiem czy też pudełkowatym nadwoziem. Rozstaw osi jest naprawdę spory, co nawiązuje do starego, poczciwego „ogórka”. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu modułowej platformy MEB, którą Volkswagen zaprojektował specjalnie do tworzenia elektryków, a jej modułowa konstrukcja sprawia, że za jej pomocą można tworzyć zarówno kompaktowego ID.3, jak i takie auto jak ID. Buzz!. 

Nowy ID. Buzz! jest długi na dokładnie 4712 milimetrów przy rozstawie osi wynoszącym aż 2988 mm. Szerokość to pokaźne 1985 mm, a wysokość sięga 1937 mm. Rozmiary jak na auto dostawcze lub służące do przewozu ludzi są naprawdę kompaktowe, lecz mimo to we wnętrzu ID. Buzz! oferuje naprawdę mnóstwo miejsca. Na ten moment wersja osobowa pozwala na zabranie pięciu osób i ponad 1100 litrów bagażu, a w przyszłości Volkswagen zapowiada dostępność odmian 6-, a także 7-osobowych. Miejsca na takie rozwiązania jest aż nadto, więc wprowadzenie Volkswagena ID. Buzz! przystosowanego do nawet 7 osób we wnętrzu powinno być jedynie kwestią czasu. 

Nieźle wypada także wersja Cargo. Jej przestrzeń transportowa ma pojemność wynoszącą 3,9 metra kwadratowego i bez problemów może pomieścić dwie europalety. Problemem jest jednak ładowność elektryka. Ta wynosi zaledwie 650 kilogramów z racji tego, że sporo ważą baterie. 

Przez stworzenie Volkswagena ID. Buzz! marka z Wolfsburga stawia także mocno na ekologię. We wnętrzu nie spotkamy żadnych materiałów zwierzęcego pochodzenia. Materiały pochodzą między innymi z recyklingu, a więc dla przykładu tkaniny tworzy się za pomocą butelek PET czy też śmieci z oceanu. Ekologiczny dostawczak do klientów ma trafić jesienią 2022 roku.

Zdj. główne: Volksvagen ID/volkswagen-newsroom.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*