Ceny samochodów wzrosną dwukrotnie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Ceny samochodów wzrosną dwukrotnie?

Ekologia może i jest dobra dla środowiska, jednak nie można tego samego powiedzieć o naszych portfelach. Wprowadzone normy emisji spalin spowodowały wzrost cen produkowanych samochodów. Co gorsza, to nie koniec podwyżek cen – będzie tylko gorzej.

Dwa razy więcej. Tyle zapłacimy za samochody z segmentu B w 2025 roku – jeśli dać wiarę szefowi koncernu Renault, Luca de Meo. Już w ciągu najbliższych kilku lat miałoby się okazać, że maszyny takie jak Clio czy Corsa kosztowałyby ponad 100 tysięcy złotych. Niemożliwe?

Winowajcą zawrotnych podwyżek jest norma emisji spalin Euro 7/VII, która zmusi producentów do przeprowadzenia kolejnych modyfikacji układów wylotowych oraz silników spalinowych. Poza tym, koncerny wprowadzą nowe, skomplikowane filtry, które nie należą do najtańszych. Co gorsza, bez względu na klasę pojazdu.

Zapłacimy tyle samo za nowoczesny filtr w Mercedesach klasy S i Skodzie Fabii. O tyle, o ile w przypadku droższych samochodów różnica w cenie nie będzie aż tak zauważalna, to w przypadku tańszych maszyn spowoduje to znaczny wzrost wartości pojazdu. Skutek? Samochód przeobrazi się w produkt luksusowy.

(Fot. Pixabay)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*