Potrzebujesz naprawy automatycznej skrzyni biegów? Sprawdź Q Service Castrol!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Potrzebujesz naprawy automatycznej skrzyni biegów? Sprawdź Q Service Castrol!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skrzynia biegów to jeden z podstawowych elementów w samochodzie, bez których pojazd nie mógłby jeździć. Jednak nie zawsze jej konstrukcja wygląda tak samo. Jeszcze do niedawna zdecydowana większość aut miała manualną skrzynię biegów, a modele automatyczne stanowiły ułamek wszystkich aut na polskim rynku. Teraz proporcje te się zmieniają i do tego rozwiązania przekonuje się coraz więcej kierowców.

Samochody z automatyczną skrzynią biegów są droższe, ale właściciele pojazdów szybko doceniają komfort, jaki wiąże się z ich użytkowaniem. Jednocześnie pojawiają się obawy o ich awaryjność i wysokość kosztów z tym związanych. Jak przedłużyć żywotność skrzyni biegów i dlaczego warto ją zlecić Q Service Castrol?

Automatyczna skrzynia biegów – kiedy odwiedzić warsztat?

Uniwersalna zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć będzie mieć zastosowanie również w przypadku samochodów. Jeżeli tylko zauważymy jakąkolwiek zmianę w obrębie skrzyni biegów, widzimy, że coś działa nie tak, jak powinno, to od razu powinniśmy skontaktować się z mechanikiem. Naprawa automatycznej skrzyni biegów, kiedy usterka nie jest poważna, nie naraża nas na tak wysoki koszt, jak wtedy gdybyśmy ją zlekceważyli. Wtedy też mogłoby dojść do większej awarii, a tym samym diametralnie wzrósłby koszt jej usunięcia. Obserwując kłopoty z przyspieszaniem, pojawiające się czerwone kontrolki albo szarpanie sprzęgła przy rozgrzanym oleju, należy umówić się na wizytę w warsztacie. Poza tym bardzo ważne są systematyczne przeglądy. Dbając o filtr, uszczelki i wymianę oleju przedłużamy żywotność skrzyni biegu.

Jak naprawa automatycznej skrzyni biegów, to tylko u specjalistów!

Na możliwość dłuższej eksploatacji skrzyni biegów wpływ ma nasz styl jazdy i czujność. Musimy wychwycić, kiedy zaczyna dziać się coś niepokojącego. Istotne jest także to, w jaki sposób postępuje z nią w trakcie przeglądów i naprawy mechanik. Trzeba mieć pewność, że wykona wszystko w zgodzie z najwyższymi standardami. Wystarczy niewielkie zaniedbanie z jego strony, by ryzyko usterki było większe. A skoro interesuje nas doskonała jakość, to warsztaty Q Service Control są doskonałą propozycją. Znajdują się w całej Polsce, a listę znajdziemy na stronie https://qservicecastrol.eu/.

Przede wszystkim wykwalifikowani mechanicy podczas przeglądu sprawdzą dokładnie całą skrzynię biegów. Już samo to jest inwestycją w jej dłuższą żywotność. Tak samo w sytuacji, kiedy odwiedzimy warsztat w związku z naprawą, staną na wysokości zadania. Pierwszym krokiem do usunięcia usterki jest prawidłowa diagnostyka. Każdy warsztat Q Service Castrol wyposażono w zaawansowane technologicznie narzędzia, co pozwoli na trafne określenie przyczyny problemów. Po określeniu źródła kłopotów mechanik przejdzie do samej naprawy. To także będzie odbywać się z zastosowaniem odpowiednich przyrządów. Decydując się na skorzystanie z usług serwisu sieci Q Service Castrol, mamy gwarancję, że auto jest w dobrych rękach. Ponadto nie musimy się obawiać, że będziemy bez niego długo, bo realizacja usług jest bardzo sprawna.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*