Policyjny pościg. Kierowca Toyoty tymczasowo aresztowany [NAGRANIE]

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Policyjny pościg. Kierowca Toyoty tymczasowo aresztowany [NAGRANIE]

31-latek nie poddał się kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał na terenie gminy Leśna. W trakcie pościgu próbował potracić osoby trzecie i dwukrotnie staranował policyjny radiowóz. Co więcej, naruszył nietykalność osobistą policjantki.

Sytuacja zaczęła się od przyjęcia zgłoszenia o zablokowaniu wyjazdu przez kierowcę Toyoty Auris. Po przybyciu na wskazane miejsce, funkcjonariusze zauważyli oddalający się pojazd pasujący do opisu.

Policjanci, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli. Kierowca zatrzymał się na moment, a mundurowi podbiegli do mężczyzny nakazując opuszczenie pojazdu. Ten jednak rozpoczął ucieczkę.

Uciekając, 31-latek poruszał się po całej szerokości jezdni i naraził na niebezpieczeństwo przypadkowe osoby. Kierowca zatrzymał się przed zamkniętym przejazdem kolejowym, który udaremnił mu dalszą ucieczkę.

Podczas próby zatrzymania, mężczyzna wrzucił wsteczny bieg i staranował radiowóz. Następnie, mundurowi wybili szybę samochodu i wyciągnęli siłą 31-latka.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, po poddaniu badaniu na obecność środków psychoaktywnych. 31-latkowi grozi kara 10 lat więzienia.

(Fot. Policja)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*