Aktualna sytuacja drogowa na granicy polsko-ukraińskiej – co warto wiedzieć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Aktualna sytuacja drogowa na granicy polsko-ukraińskiej – co warto wiedzieć?

W związku z obecnie trwającym atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę granica z naszym wschodnim sąsiadem jest niezwykle oblegana. Jak wygląda sytuacja na przygranicznych drogach?

Przejścia graniczne, które mieszczą się na styku Polski oraz Ukrainy, są obecnie niesamowicie obciążone. Wszystko jest wynikiem nieuzasadnionej inwazji rosyjskiej na teren naszego wschodniego sąsiada, która rozpoczęła się 24 lutego. Z tego powodu wybierając się w okolice granicy, trzeba przygotować się na pewne zmiany. 

Warto zacząć oczywiście od tego, że wszystkie przejścia na granicy polsko-ukraińskiej są otwarte i działają pełną parą. Funkcjonariusze Straży Granicznej przyjmują przede wszystkim ruch pieszy, który jest tworzony przez ogromne ilości uchodźców, których liczba przekroczyła niedawno milion. Jadąc w kierunku granicy, trzeba przygotować się na utrudnienia. Wiele osób podróżuje tam, gdyż chcą pomóc napływającym uchodźcom lub trafić na Ukrainę, skąd można zabrać narażone na niebezpieczeństwo kobiety i dzieci. Gorzej sytuacja wygląda w momencie wjazdu do Polski – trzeba nastawić się na spory czas oczekiwania. 

Zdjęcie główne: pixabay.com/Tama66

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*