Pagani Utopia – cena tego supersamochodu zaczyna się od 12 milionów złotych!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Pagani Utopia – cena tego supersamochodu zaczyna się od 12 milionów złotych!

Znamy następcę Pagani Zonda i Pagani Huayry! Włoska marka produkująca supersamochody zaprezentowała właśnie swój nowy pojazd. Model Utopia początkowo zadebiutuje w 99 sztukach. Wszystkie zostały już zarezerwowane!

Pagani Utopia – supersamochód z mocnym 863-konnym silnikiem

Utopia to najnowszy model włoskiej marki Pagani, która już od 1992 roku produkuje supersamochody z ultralekkich materiałów. Firma jest od lat doceniana za swoją szczegółowości i połączenie jakości z wysokimi osiągami. Karoseria Utopii wykonana została z opatentowanych przez Pagani materiałów. Są to mieszanki włókna węglowego i tytanu, dokładniej Carbo-Triax HP62 oraz Carbo-Titanium HP62 G2. 

Wykorzystanie podczas produkcji lekkich materiałów i ograniczenie wyposażenia dodatkowego do minimum, pozwoliło uzyskać masę całkowitą rzędu 1280 kilogramów. W połączeniu z sześciolitrową jednostką V12 marki AMG, oferującej moc 863 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 1100 Nm, Utopia to pojazd osiągający bardzo dobre wyniki na torze.

Wybierasz automat czy manual?

Samochód oferowany jest zarówno ze zautomatyzowaną skrzynią biegów, jak i z 7-biegowym manualem. Jeśli chodzi o ten pierwszy wariant, to firma Pagani podaje, że jest to najszybciej zmieniający automat z dostępnych obecnie na rynku. W kabinie Pagani Utopia znajdziemy luksusowe wnętrze, zaprojektowane w taki sposób, aby było zarówno eleganckie, jak i minimalistyczne. W standardzie Utopii znajdziemy hamulce Brembo z sześciotłoczkowymi zaciskami z przodu i czterotłoczkowymi z tyłu, lekki o średnicy 21 lub 22 cali oraz zaawansowane, adaptacyjne zawieszenia. Pojazd jest napędzany na tylną oś.

Pagani Utopia początkowo ma być wyprodukowana w 99 sztukach. Wszystkie egzemplarze zostały już zarezerwowane przez przyszłych nabywców. Firma nie wyklucza, że z czasem wyprodukuje więcej Utopii. Jeśli jesteś w gronie szczęśliwców, którzy mogą sobie pozwolić na ten supersamochód, to musisz się przygotować na wydatek minimum 12 milionów złotych. Właśnie tyle kosztuje podstawowa wersja Pagani Utopii.

Zdj. główne: Yannis Zaugg/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*