Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz wraca do Torunia!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz wraca do Torunia!

Po kilkuletniej przerwie w mieście Kopernika po raz kolejny odbędzie się zlot miłośników jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodów.

Fani Mercedesów spotykali się w Toruniu regularnie w latach 2008–2017, jednak okoliczności zmusiły organizatorów do tymczasowego zrezygnowania z tej tradycji. Teraz, na piętnastolecie fanklubu Mercedes Toruń Club, wydarzenie wraca ze zdwojoną siłą! Dokładnie 10 lat temu odbył się zlot z rekordową frekwencją, na którym pojawiło się ponad 500 samochodów marki Mercedes-Benz – być może w tym roku uda się pobić ten rekord.

Oficjalne otwarcie zlotu zaplanowano na godzinę 9:00 w sobotę 14 maja, a pierwszą atrakcją czekającą na uczestników będzie wystawa aut wraz z prezentacją najciekawszych modeli. Znajdą się tutaj zarówno najnowsze samochody niemieckiego producenta, jak i prawdziwe klasyki – w tym nawet pojazdy z limitowanych serii czy zabytkowe auta liczące kilkadziesiąt lat. Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu od zawsze wyróżniał się niezwykłą różnorodnością pod względem modeli samochodów marki; nie inaczej ma być także w tym roku. Po porannej prezentacji odbędzie się przejazd kolumną przez miasto w drodze na tor wyścigowy MotoPark. Tam z kolei będą miały miejsce liczne atrakcje i konkurencje, na przykład konkurs wiedzy o Mercedesach czy pokazy driftingu. Miłośnicy sportowej jazdy będą mogli przejechać się po torze własnymi samochodami, a dzień zamyka bankiet w hotelu Meeting.

W drugi dzień zlotu uczestnicy odwiedzą Arenę Toruń – jedną z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w całej Europie – i znajdujący się tuż obok tego obiektu tor kartingowy AWIX Racing Arena. Tam z kolei można będzie zasiąść za kierownicą gokartów z silnikami 9 lub 13 KM. Program zamyka zwiedzanie toruńskiego stadionu żużlowego Motoarena oraz przejazd do centrum miasta. Rejestrację na wydarzenie można dokonać na miejscu w trakcie trwania zlotu – opłata za jedno auto wynosi 50 złotych. To obowiązkowa pozycja w kalendarzu dla fanów marki Mercedes z całej Polski!

Zdjęcia: Tomasz Niejadlik / Mercedes Toruń Club

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*