Jak zwiększyć komfort jazdy autem?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zwiększyć komfort jazdy autem?

Artykuł sponsorowany

Jazda samochodem może być przyjemna i łatwa, ale niektóre utrudnienia potrafią sprawić, że staje się utrapieniem. O ile kilkuminutowa trasa do sklepu czy pracy nie jest większym problemem, nawet jeśli nie działa klimatyzacja czy radio, tak daleki wyjazd i kilka godzin spędzonych w niekomfortowych warunkach mogą zepsuć dzień.

Z tego powodu komfort i wygoda w samochodzie są ważne i warto o nie zadbać. Oto kilka sposobów na to, by Twoje auto było dla Ciebie najlepszym środkiem transportu. 

Miękkie i wygodne fotele  

Dla osób, którym zależy na komforcie jazdy samochodem, zwłaszcza, jeśli spędzają w jego wnętrzu dużo czasu, zaletą auta są wygodne siedzenia. Zbyt twarde lub zbyt miękkie fotele mogą przyczyniać się do bólu pleców oraz głowy, a nawet sprzyjać powstawaniu zwyrodnień w kręgosłupie.

Siedzenia w aucie powinny być wykonane z dopasowującej się do ciała pianki i pokryte elastycznym materiałem. Skórzane siedzenia stały się wyznacznikiem luksusu, ale nie są najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Przede wszystkim w upalne dni skóra i tworzywa skóropodobne nagrzewają się znacznie bardziej niż tkaniny. Dodatkowo boleśnie przyklejają się do gołej skóry, przez co długa podróż na przykład w krótkich spodenkach może skończyć się bardzo nieprzyjemnie.

Najlepiej jest wybrać materiałową tapicerkę, a w samochodach używanych, w których pianka na fotelach jest już mocno wysłużona, warto wymienić ją u tapicera. 

Wygłuszenie samochodu   

Podróż w aucie, w którym cały czas coś stuka, świszczy i szumi, nie może być przyjemna. Wygłuszanie auta to procedura, w której uszczelnia się lub stabilizuje rozmaite elementy, które mogą powodować hałas wewnątrz kabiny.

Najczęstszym problemem jest świszczący przez nieszczelne drzwi wiatr. Niedomykanie się drzwi bocznych lub bagażnika może także powodować irytujące stukanie. Wygłuszanie drzwi samochodu może pomóc przy obu tych problemach, a dodatkowo podniesie Twoje bezpieczeństwo podczas jazdy, ponieważ szczelnie domknięte drzwi są mniej podatne na różnego rodzaju awarie. 

Drugim częstym powodem niepożądanych hałasów w samochodzie są nadkola. Dostające się pod nie elementy, na przykład kamienie z drogi, mogą obijać się o samochód wydając nieprzyjemne dźwięki. Wyciszanie nadkoli odbywa się natryskowo i polega na pokryciu wnętrza elementu wytłumiającym materiałem, dzięki któremu dźwięki nie będą słyszalne w kabinie samochodu. 

Czyszczenie klimatyzacji   

Obecnie bardzo rzadko można już napotkać samochody bez klimatyzacji. System chłodzenia oraz ogrzewania w aucie stał się standardem, poniżej którego już się nie schodzi.

Niestety filtry znajdujące się w nawiewach klimatyzatora są prawdziwym siedliskiem bakterii, roztoczy i grzybów. Z tego powodu nieczyszczona długo klimatyzacja może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia, a do tego rozsiewać nieprzyjemny zapach. Rozpylanie kurzu czy cząsteczek grzybów we wnętrzu kabiny jest szczególnie uciążliwe dla alergików i niebezpieczne dla astmatyków. Regularne czyszczenie klimatyzacji oraz wymiana filtrów wpływa na większy komfort jazdy samochodem, a także wpłynie pozytywnie na zdrowie Twoje i Twoich pasażerów. 

Każdy kierowca, który wiele godzin dziennie spędza w samochodzie, zwraca dużą uwagę na poziom komfortu jazdy. Warto dbać o swoją wygodę i wprowadzać w pojeździe, ponieważ zrelaksowany kierowca, to skupiony i uważny kierowca. 

Zdj. główne: Arteum.ro/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*