Nowa rzeczywistość, nowe wyzwania. Tak można by w skrócie podsumować ostatni rok. Wiele branż znalazło się w trudnej sytuacji, z którą musiały się, tak czy inaczej oswoić. Dokładnie taki sam los spotkał branżę motoryzacyjną, tak bardzo cenioną i cieszącą się powszechną popularnością. Na jakie konferencje motoryzacyjne online możemy czekać w 2021 roku?
Premiery, konferencje, targi… Wiele wydarzeń odwołanych, inne przeniesione do ‘sieci’… Sytuacja epidemiologiczna, z jaką musimy się zmierzać od końca 2019 roku, niewątpliwie wpłynęła na organizację wielu targów motoryzacyjnych. Wystawcy musieli dostosować się do panujących warunków i przenieść się do sieci, jednocześnie redefiniując pojęcie targów motoryzacyjnych jako takich. Z niecierpliwością więc wszyscy wyczekujemy na to, co przyniesie nowy nadchodzący rok, a wraz z nim konferencje motoryzacyjne, których w roku 2021 możemy spodziewać się raczej głównie online.
Tak brzmi nazwa konferencji organizowanej przez Polską Grupę Motoryzacyjną, skierowanej głównie do producentów części samochodowych, kadry zarządzającej zakładami produkcyjnymi oraz do osób odpowiedzialnych za obszary zakupów, logistyki i finansów. Wydarzenie odbyć się ma już 3 marca, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy jedynie zarejestrować się na odpowiednio przygotowanej przez organizatorów stronie. Formularz znajduje się pod tym linkiem. PGM przygotowało spotkania z ekspertami, którzy postarają się o odpowiedź na nurtujące pytania o koszty, straty, czy import surowców z Azji, oraz przedstawią najnowsze trendy mające przełożenie na przemysł motoryzacyjny w Polsce. Spotkanie trwać będzie nieco ponad trzy godziny, a cały jego program dostępny w internecie. Trzeba przyznać, że wydarzeń online w Polsce obecnie jest znacznie mniej, niż wielu z nas zapewne się spodziewało, dlatego tym bardziej warto skorzystać.
Co prawda konferencja organizowana przez zagraniczny podmiot, ale zapowiadająca się niezwykle ciekawie! Cykl konferencji zdalnych o nieco innym temacie, dotyczącym ‘lżejszych’ środków transportu odbywa się osobno dla każdego z kontynentów! Dla nas i całej Europy zaplanowana jest ona na 23 kwietnia i jest całkiem bezpłatna. ‘Mikromobilność’ w ostatnim czasie stała się bardzo popularna, podbijając ulice i drogi na całym świecie. Skąd wynika sukces elektrycznych skuterów czy hulajnóg miejskich, albo rowerów na krótsze wycieczki? Jakie powody do obaw stwarza to dla producentów samochodów? A może jest to właśnie duża szansa dla rynku motoryzacyjnego? Tematów i zapytań na pewno znajdzie się o wiele więcej, a samo wydarzenie przyciągnie rzeszę słuchaczy. Formularz rejestracyjny znajduje się pod tym linkiem.
Zdecydowanie jedno z ciekawszych i większych wydarzeń tegorocznych w świecie motoryzacyjnym online. Konferencja, a raczej panel konferencyjny zaplanowany jest na 13-14 lipca, a już teraz na stronie futuremobilityeurope.automotiveworld.com trwa oficjalne odliczanie. Tam też do nabycia są bilety, bezpłatne dla producentów samochodowych i członków Automotive World. A jakich tematów możemy się spodziewać? Na pewno sporo uwagi zostanie poświęconej zarówno samochodom z automatyczną skrzynią biegów, jak i przyszłości pojazdów elektrycznych. Eksperci z całego świata postarają się nakreślić kierunek przyszłości całej motoryzacji oraz opowiedzieć jak dzielić się i wykorzystywać wiedzę motoryzacyjną w naszych regionach życia.
(fot. pixabay.com)