Jak przechowywać rzeczy w magazynie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przechowywać rzeczy w magazynie?

Artykuł sponsorowany

Towar w magazynie musi być bezpieczny, mieć zapewnione odpowiednie warunki, przy których nie będzie niszczał ani nie straci swoich właściwości. Odpowiednie dostosowanie magazynu i jego specyfikacji do rodzaju towaru, jaki się w nim przechowuje, to absolutna podstawa i minimum. Zobacz, jak przechowywać rozmaite rzeczy w magazynie, by przynosił on zyski, a nie straty. 

Przechowywanie żywności

Magazyn, w którym trzymana jest żywność, w zależności od jej rodzaju, musi spełniać różne warunki. Jeśli towar spożywczy wymaga przechowywania w chłodni, oczywiście konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniej temperatury oraz, przede wszystkim, jej stałości. Mrożonki trzymane w chłodniach nie mogą ani na sekundę obniżyć swojej temperatury i zacząć się rozmrażać, ponieważ prowadzi to do rozwoju niebezpiecznych bakterii, w tym salmonelli. 

Nabiał oraz mięso także muszą być przechowywane w stałej temperaturze około 4 stopni Celsjusza, by nie doszło do ich zepsucia. Suchy prowiant może być przechowywany w zwykłej hali magazynowej, jednak wilgotność powietrza musi być w niej niska, by produkty nie zamokły i nie zaczęły pleśnieć lub nie straciły świeżości. By zabezpieczyć suchą żywność przed zepsuciem czy zamoknięciem, możesz wykorzystać regały magazynowe, które zapewniają odpowiednią wentylację i tworzą optymalne warunki do przetrzymywania prowiantu. 

Przechowywanie elektroniki

W magazynie z urządzeniami elektronicznymi wszystko musi być odpowiednio zabezpieczone, by nawet fałszywy ruch nie strącił drogiego sprzętu z półki i nie spowodował ogromnych strat. Półki magazynowe muszą być stabilne, szerokie i bardzo wytrzymałe. Sprzęty elektroniczne potrafią naprawdę sporo ważyć, a to wpływa na bezpieczeństwo pracowników magazynu oraz samego towaru. Regały paletowe są znacznie głębsze od zwykłych regałów, dlatego zapewniają większą stabilność towaru. Warto wdrożyć je zwłaszcza na dużych, otwartych przestrzeniach magazynowych, gdzie zawsze jest tłok i dużo się dzieje. Szerokie półki takich regałów skutecznie chronią przed upadkiem nawet ciężkie towary. Wilgotność powietrza w takim magazynie nie powinna być wysoka, by przypadkiem nie uszkodziła elektroniki w przechowywanych sprzętach. Jak wiadomo, prąd i woda się nie lubią, może więc dojść do awarii sprzętu jeszcze przed jego trafieniem na półki sklepowe. Regały do magazynów kupisz na stronie https://hhl-regaly.pl/.  

Przechowywanie żywych roślin 

Wszystko, co “żyje”, najtrudniej jest utrzymać w przestrzeni magazynowej. Rośliny doniczkowe bardzo często ze szklarni, gdzie były uprawiane przez cały okres życia, trafiają do magazynów, w których marnieją i tracą na jakości. By zapobiec niszczeniu rośliny, należy zadbać o warunki, odpowiednie dla danego gatunku. Magazyny dla roślin nie mogą być uniwersalne, można przechowywać w nich tylko te gatunki roślin, które mają zbliżone wymagania co do podlewania, temperatury, oświetlenia oraz wilgotności powietrza. Jeśli o to nie zadbasz, niektóre rośliny będą rosły doskonale, ale inne uschną, a jeszcze kolejne zgniją od nadmiaru wody. 

W magazynach przechowuje się wszelkiego rodzaju towary, w zależności od tego, jakie jest przeznaczenie danej hali. Pamiętaj o tym, by zawsze zapewniać warunki idealnie dopasowane do wymagań danych sprzętów czy produktów. W ten sposób unikniesz zniszczeń towaru, zminimalizujesz dodatkowe koszty oraz straty i dopiero wtedy sprawisz, że magazyn stanie się dochodowy. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Tiger Lily

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*