Jakie plany ma Robert Kubica na 2022 rok? Sprawdzamy!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie plany ma Robert Kubica na 2022 rok? Sprawdzamy!

Wielu fanów polskiego kierowcy rajdowego Roberta Kubicy zastanawia się, jak będzie wyglądał 2022 rok w jego wykonaniu. Dzięki konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie w listopadzie 2021 roku, znamy szczegóły.

Udział w World Endurance Championship

Kubica wraz z Orlenem wciąż pozostaną w Formule 1 z Alfą Romeo. Nie będzie on jednak podstawowym kierowcą Alfy. Jego plany na rok 2022 obejmują przede wszystkim regularny udział w długodystansowych wyścigach, jak miało to miejsce w poprzednich latach. 

W roku 2022 Kubica wystartuje w prestiżowej serii FIA World Endurance Championship w barwach zespołu Prema Orlen Team. Polak pojedzie w 2022 roku w sześciu wyścigach, wśród których znajduje się 24h Le Mans, z którym Kubica miał już przyjemność się zetrzeć. Przez niefortunną awarię samochodu jego zespołowi nie udało się wygrać na tej trasie, w związku z czym na ponowny udział Roberta w tym wyścigu, a także wszystkich pozostałych, czekamy z niecierpliwością. Sam nie ukrywa radości związanej z powrotem do Prema Orlen Team, z którym miał przyjemność ścigać się w 2003 roku.

Collin Hanson/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*