Jak wybrać przyczepę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać przyczepę?

Artykuł sponsorowany

Przyczepa transportowa przydaje się wielu kierowcom – na przykład podczas przewożenia towarów, przeprowadzki, czy też transportu motocykla. Jednak jak wybrać przyczepę, aby mieć pewność, że będzie ona spełniać wszystkie Twoje potrzeby? Przedstawiamy kilka wskazówek, które pozwolą Ci wybrać przyczepę idealną!

Wielkość przyczepy

Wybierając przyczepę lekką, należy przede wszystkim zastanowić się nad jej wielkością. Jak to zrobić? Jeśli wiesz, co konkretnie zamierzasz w niej przewozić, to zmierz wszystkie te przedmioty. Pamiętaj także, że lepiej będzie wybrać przyczepę z lekkim zapasem, aby mieć pewność, że w ostatniej chwili nie zabraknie kilku cennych centymetrów. 

Na rynku znajdziesz wiele różnych rodzajów przyczep. Producenci oferują przyczepy lekkie  o długości przestrzeni ładunkowej od około 150 centymetrów do ponad 300 centymetrów. Pod względem szerokości wymiary wahają się od około 100 centymetrów do około 160 centymetrów. Ostatni istotny parametr to oczywiście wysokość burt, która standardowo zaczyna się od około 30 centymetrów. 

Ładowność przyczepy

Należy także uwzględnić ładowność przyczepy. Pamiętaj przy tym, aby nie mylić jej z DMC przyczepy – DMC przyczepy lekkiej to maksymalnie 750 kg. Oznacza to, że tyle maksymalnie może ważyć taka przyczepa wraz z przewożonym na niej ładunkiem.

Ładowność takiej lekkiej przyczepy o dopuszczalnym DMC wynosi zazwyczaj od 120 do 640 kilogramów. Należy jednak uwzględnić, że jeśli zamierzasz często przewozić ładunki o masie bliskiej maksymalnej ładowności przyczepy, to zdecydowanie lepszym pomysłem jest kupić przyczepę o wzmocnionych osiach.

Konstrukcja przyczepy

Podczas zakupu przyczepy warto zwrócić także uwagę na jej konstrukcję. Zazwyczaj jest ona dość podobna, a większość przyczep lekkich składa się z ramy stalowej, do której zamontowana jest oś na belce skrętnej, dyszel, podłoga i burty. Ramy mogą jednak różnić się od siebie przekrojem i grubością ścianek – są to ważne parametry wpływające na wytrzymałość konstrukcji przyczepy.

Co więcej, możesz zdecydować się także na różnego rodzaju akcesoria do przyczep, które sprawią, że będzie ona jeszcze bardziej funkcjonalna, a korzystanie z niej – wygodniejsze. Do takich akcesoriów zaliczamy przede wszystkim lampy do przyczepy rolniczej, plandekę na stelażu czy też koła podporowe.  

Fot.: Beequip/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*