Narzędzia do wymiany przegubów – tego możesz potrzebować

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Narzędzia do wymiany przegubów – tego możesz potrzebować

Warto wiedzieć, że jednymi z elementów w samochodzie, który może wymagać częstej wymiany, są przeguby.

Jak zdiagnozować, że konieczna jest ich wymiana? Kiedy nie działają one prawidłowo i nie spełniają swojej roli podczas jazdy, przy skręcaniu kierownicą lub podczas przyśpieszania prędkości można usłyszeć charakterystyczny dźwięk – pukanie dochodzące z okolic kół. 

To może oznaczać, że przeguby są zniszczone i konieczna jest ich wymiana. Chcesz wiedzieć, jak tego dokonać i co będzie Ci do tego potrzebne? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jak przygotować się do wymiany przegubów?

Do wymiany przegubów trzeba się dobrze przygotować. Jest to praca pod samochodem, dlatego należy zadbać o bezpieczeństwo w czasie wymiany. To więc oznacza, że niezbędny będzie lewarek, dzięki któremu będzie możliwe podniesienie auta i bezpieczne wykręcenie koła. 

Przy wyborze lewarka należy pamiętać, że musi być on dopasowany do wagi samochodu. To z kolei oznacza, że musi on być wysokiej jakości i pracować nienagannie. To narzędzie, które ma wpływ na bezpieczeństwo w czasie pracy.

Jednak nie jest to jedyne urządzenie, które będzie potrzebne przy wymianie przegubów. Musimy przygotować również klucze nasadowe. Najlepiej sprawdzi się klucz o rozmiarze trzydzieści dwa milimetry. Dodatkowo potrzebny może okazać się zestaw kluczy nasadowych w rozmiarze trzynaście, piętnaście, siedemnaście i dziewiętnaście milimetrów. To najczęściej spotykane rozmiary nakrętek.

Jest to dość wymagająca praca, przy której trzeba użyć sporo siły. Tak więc przydać się może również młotek, który możliwe jest wybicie przegubów. Warto zaopatrzyć się w śrubokręt płaski, a także kombinerki. Niezbędna może okazać się bawełniana ściereczka. Jednak lepiej nie stosować nowej, szybko się zniszczy. Może to być kawałek zużytego ubrania, ręcznika lub prześcieradła.

Wymiana przegubów – czy to wykonalne?

Wyżej wymienione narzędzia są niezbędne do tego, by możliwe było wymienienie przegubów w prawidłowy sposób. Wiele osób zastanawia się, czy można zająć się takimi zadaniami samodzielnie. Jest to dość ciężka i skomplikowana praca, dlatego samodzielne wymiana może okazać się niemożliwa. Można oczywiście wspomóc się poradnikami lub instruktażami, które bez trudu da się znaleźć w internecie. 

Jeśli jednak mimo takiej pomocy praca ta wydaje się za trudna, to zdecydowanie lepiej udać się do specjalisty, który doskonale będzie wiedział, jak się tym zająć. Dzięki temu można mieć pewność, że wymiana zostanie wykonana w prawidłowy sposób.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*