Ford Explorer wraca do sprzedaży w Europie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Ford Explorer wraca do sprzedaży w Europie

Hybrydowy napęd typu plug-in i moc 457KM. To podstawowe parametry nowego modelu Forda Explorera w Europie. Pojazd wraca do sprzedaży na naszym kontynencie, również w Polsce!

Potężny SUV w najnowszej odsłonie

Blisko 20 lat trwała rozłąka Forda Explorera z naszym kontynentem. W 2000 roku po wprowadzeniu na rynek drugiej generacji zaprzestano eksportu tych pojazdów do Europy. Teraz mamy przyjemność wyboru szóstej już odsłony kultowego SUV-a. Potężnego, jak na amerykański samochód przystało. 

Ford Explorer to najciekawszy motoryzacyjny powrót na stary kontynent od lat. Sprawdź, jak przedstawiają się jego parametry.
fot. materiały promocyjne

Dostępna w Europie wersja to moc 457 KM (silnik benzynowy 365 KM i elektryczny 102 KM) oraz napęd hybrydowy typu plug-in. Pozwala to na rozpędzenie się pojazdu do 100 km/h w dokładnie 6 sekund! Do dyspozycji jest także 10-stopniowa automatyczna skrzynia biegów. Moment obrotowy w tej wersji wynosi 825 Nm – wyprzedzanie przebiegnie więc bez zakłóceń. W najtańszej wersji najnowszy Ford Explorer kosztuje 366 tysięcy złotych.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*