Czekają nas kolejne podwyżki cen paliw? Pierwsze zmiany już teraz odczujemy w portfelach

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czekają nas kolejne podwyżki cen paliw? Pierwsze zmiany już teraz odczujemy w portfelach

Od kilku miesięcy ceny różnego rodzaju paliwa, zarówno benzyny, jak i oleju napędowego, stale się zmieniają. Jest to spowodowane obecną sytuacją geopolityczną i coraz dotkliwszą dla naszych portfeli inflacją.

W sierpniu mogliśmy widzieć, że sytuacja ta stopniowo się normuje. Wygląda jednak na to, że ceny znów podskoczą. Pierwsze zmiany możemy obserwować już teraz.

Kolejne podwyżki na stacjach

Portal e-petrol.pl codziennie publikuje statystyki cen paliw w hurcie w całym kraju. Z przedstawianych danych możemy dojść do wniosku, że czekają nas spore podwyżki na stacjach benzynowych.  Średnia cena paliwa w polskich rafineriach na dzień 26.08 wynosi odpowiednio 6,73 złote za benzynę Pb 98, 6,08 złotych za benzynę Pb 95 oraz 7,15 złotych za olej napędowy. Mówimy tu o cenach hurtowych, więc względem dystrybutora musimy doliczyć nawet do kilkunastu groszy za litr marży.

Właściciele samochodów z Dieslem nie będą zadowoleni

Najwyższy wzrost w porównaniu z ubiegłym tygodniem zaliczył olej napędowy. Jeszcze 19.08 kosztował w hurcie niecałe 6,7 złotego. W porównaniu z poprzednim tygodniem, paliwo Pb 95 – najpopularniejsze w naszym kraju jeśli chodzi o benzynę – możemy zaobserwować podwyżkę na poziomie około 7 groszy. 

Zdj. główne: Markus Spiske/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*