Raport GDDKiA: kluczowe inwestycje Dolnego Śląska. 50 kilometrów w budowie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Raport GDDKiA: kluczowe inwestycje Dolnego Śląska. 50 kilometrów w budowie

Strategiczny teren inwestycyjny, Dolny Śląsk, może pochwalić się w tym momencie jedną realizacją – Drogą Ekspresową S3. W planach jest między innymi modernizacja A4, budowa południowych odcinków S5 i S8.

Sieć dróg krajowych w województwie dolnośląskim liczy obecnie ponad 1300 kilometrów, w tym 220 autostrad i blisko 200 kilometrów dróg ekspresowych. Dolnośląskie znajduje się coraz bliżej utworzenia spójnego układu komunikacyjnego, który odciąży ruch i poprawi komfort jazdy.

Aktualnie trwają prace nad 14-kilometrowym odcinkiem ekspresówki S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ. Pierwszego lipca wprowadzona została tam tymczasowa organizacja ruchu. Dalej, w ramach inwestycji na odcinku węzła Bolków-Kamienna Góra Północ powstaje dwujezdniowa ekspresówka o długości ok. 16,1 kilometrów prowadząca przez dwa dwunawowe tunele drogowe.

Na etapie przygotowawczym jest kolejne 30 inwestycji, to między innymi odciążenie najbardziej zakorkowanej autostrady A4, oraz budowa nowego odcinka drogi ekspresowej S5 i drogi ekspresowej S8.

(Fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*