Co usprawni składowanie towaru?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co usprawni składowanie towaru?

Artykuł sponsorowany

Odpowiednio dobrane wyposażenie pozwala usprawnić transport i składowanie towaru w magazynie. Przeczytaj, jakie rozwiązania są szczególnie polecane, jeśli zależy Ci na zwiększeniu powierzchni magazynowej.

W dobrze zorganizowanej przestrzeni magazynowej składowanie towaru i wydawanie go z magazynu jest prostsze, bardziej efektywne i bezpieczniejsze. Wyposażenie magazynu należy dopasować do specyfiki przechowywanego towaru, a także do branży i wielkości pomieszczenia. Praktyczne sprzęty pełnią ważną rolę w obsłudze procesów logistycznych i umożliwiają długotrwałą eksploatację.

Regały magazynowe wjezdne i przejezdne

Podstawowym elementem wyposażenia wielu magazynów, sortowni oraz hal produkcyjnych, także tych o ograniczonej przestrzeni do składowania asortymentu, są regały paletowe. Dużą funkcjonalnością odznaczają się zwłaszcza modele wjezdne i przejezdne, które świetnie sprawdzają się do przechowywania towaru o małej rotacji. Nowoczesny regał wjezdny składa się z umieszczonych na kilku poziomach tuneli, których podłoże stanowią szyny. Regały zapewniają bezpieczne składowanie palet, a także wygodne umieszczanie towarów w tunelach, które są dostosowane do wózków widłowych. Mechanizm tego typu regałów paletowych jest wyposażony w zabezpieczenie, które sprawia, że po zdjęciu nośnika reszta palet lub skrzyń przesuwa się bliżej miejsca wyładunku. Możliwy jest wybór opcji, dzięki której ostatnia paleta, która znalazła się w tunelu, jest jednocześnie pierwszą, która go opuszcza.

Świetną alternatywę stanowią także profesjonalne regały przepływowe, potocznie zwane grawitacyjnymi, które wykorzystują siłę ciążenia do umieszczania palet w wybranym miejscu. Ten dynamiczny system składowania towaru dobrze sprawdza się w przypadku produktów o krótkim terminie ważności oraz towarów o dużej rotacji. System wykorzystujący wpływ grawitacji sprawia, że po opuszczeniu palety z wózka widłowego nie jest konieczna żadna ingerencja – towar sam przemieszcza się tak daleko, jak pozwala mu zapełnienie tunelu. Dzięki regałom przepływowym procesy logistyczne przebiegają płynniej, zajmują mniej czasu i wymagają mniejszej liczby pracowników niż przy standardowych rozwiązaniach magazynowych.

Nowoczesne wózki do wysokiego składowania 

Wózki transportowe należy dobrać do rodzaju składowanych towarów, intensywności pracy oraz ze względu na dopuszczalną masę udźwigu. Aby szybko i sprawnie wykonywać prace w magazynie, warto korzystać z wózka widłowego typu reachtruck. Wspomniany model wózka jest łatwy w obsłudze, odznacza się doskonałą zwrotnością oraz zapewnia ergonomię i bezpieczeństwo nawet w wąskich korytarzach roboczych. Wózki elektryczne reachtrucki są przystosowane do unoszenia ładunków na wysokość nawet kilkunastu metrów. Dzięki temu można wykorzystać magazyn w orientacji pionowej, a tym samym zoptymalizować koszty składowania towarów.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*