Kilka prostych sposobów na zmianę zewnętrznego wyglądu auta!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kilka prostych sposobów na zmianę zewnętrznego wyglądu auta!

Efektowny wygląd samochodu to coś, co chce mieć każdy kierowca. Nie musi być to nawet pasjonat tuningu.

Zacznijmy od prostych kroków – mycie auta jako początek zmian

Ci, którzy posiadają swoje samochody od wielu lat, czasami narzekają na prezencję tych pojazdów, porównując z wyglądem zaraz po zakupie. Nieraz nawet zupełnie nowe auto, po pierwszych miesiącach użytkowania traci swój blask i nie cieszy oka tak jak wcześniej. Czy jest jakieś rozwiązanie tych problemów?

Warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższa myjnia. Nie musi od razu być to specjalistyczny zakład detailingowy, który oferuje kompleksowe usługi, ale zwykła myjnia ręczna. W takich punktach nie brakuje rozmaitych opcji, które umożliwiają oczyszczenie auta z zabrudzeń i nadania mu niesamowitego połysku. W zależności od tego, jaka myjnia ręczna znajduje się w pobliżu, można nawet skorzystać z dodatkowych opcji, jak na przykład aktywna piana, która osiada na zabrudzeniach, a po spłukaniu znika razem z nimi.

Mycie i odkurzanie – czynności, które odmienią każde auto

Można również zobaczyć, czy obok stanowiska do mycia nie znajduje się też miejsce z odkurzaczem. Maszyny wyposażone standardowo będą w zupełności wystarczyć do tego, żeby zmienić nie do poznania wnętrze samochodu. Pozbywając się brudu z zakamarków, można całkowicie odświeżyć jego prezencję. 

Nie brakuje także nieco bardziej specjalistycznych urządzeń, które oprócz klasycznego odkurzania oferują także mycie parowe i nakładanie specjalnej warstwy ochronnej na obicie foteli. Po umyciu i odkurzeniu auta, odchodząc parę kroków dalej, żeby zobaczyć efekty swojej pracy, można doznać szoku

Zadbaj o to, co jest pod maską Twojego auta!

Czyszczenie karoserii i wnętrza auta, to nie jedyne czynności związane stricte z pozbywaniem się brudu z pojazdu. W każdym samochodzie brud zbiera się w niemal wszystkich dostępnych miejscach. Taką przestrzenią jest również silnik.

Jednak do wyczyszczenia auta warto się dobrze przygotować. Dobrym pomysłem będzie sprawdzenie różnych poradników na temat tego, jak pozbyć się brudu z elementów znajdujących się pod maską. Jest to czynność, do której trzeba się przygotować, ale na pewno można ją wykonać samodzielnie. Filmy poradnikowe można znaleźć, na przykład na portalu YouTube, czy przeglądając fora internetowe. Wyczyszczony silnik i inne komponenty, które znajdują się pod maską auta, dopełnią całości. Sprawi to, że w razie wymiany oleju, czy nawet drobnej awarii, podniesienie maski samochodu nie będzie wiązało się z uczuciem wstydu, które towarzyszy każdemu posiadaczowi brudnego auta. 

Czy są jeszcze sposoby na dbanie o samochód?

Do sposobów na lepszy wygląd auta, które zajmą jednak trochę więcej czasu, można zaliczyć likwidację drobnych wgnieceń. Mogą być widoczne szczególnie po umyciu, kiedy powierzchnia karoserii zwraca na siebie uwagę, a ewentualne wgniecenia mogą charakterystycznie odbijać promienie światła. Fani modernizacji mogą także zastanowić się nad zakupem połyskliwych felg lub po prostu wymianą starych kołpaków na nowe. Wisienką na torcie może być zainwestowanie w odświeżacz powietrza o przyjemnym zapachu, na przykład popularne choinki Wunder Baum, czy olejek zapachowy, który umieszcza się na kratce nawiewnej w samochodzie. 

Zdj. główne: Pixabay/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*