W jaki sposób pakować przesyłki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
W jaki sposób pakować przesyłki?

Artykuł sponsorowany

Pakowanie przesyłek to bardzo ważna umiejętność – zwłaszcza w XXI wieku, kiedy większość ludzi nie tylko korzysta z ofert internetowych sklepów, ale również próbuje swoich sił na aplikacjach pozwalających na odsprzedaż używanych przeczy. Jeśli zamierzasz przygotować dla kogoś paczkę, postaraj się zrobić to jak najlepiej. Może to znacząco wpłynąć na Twoją ocenę jako sprzedającego.

Czego potrzebujesz, aby zapakować sprzedawany przedmiot?

W zależności od tego, czym handlujesz, Twoje potrzeby mogą być różne. Jeżeli zamierzasz sprzedać wielkogabarytowe przedmioty (na przykład sprzęt AGD, meble albo materac na łóżko) z pewnością przydadzą Ci się duże kartony, które nie tylko pomieszczą wysyłane przez Ciebie przedmioty, ale również wytrzymają ich ciężar. Z drugiej strony, możesz zajmować się sprzedażą niewielkich, lekkich przedmiotów (na przykład ubrań, książek czy butów). W tym przypadku przydadzą Ci się mniejsze, dopasowane rozmiarowo opakowania i zwykła taśma klejąca. Jeszcze inną kategorią produktów, które możesz sprzedawać w Internecie, są niewielkie, ale podatne na uszkodzenia przedmioty (mogą to być na przykład filiżanki, talerze, lustra oraz biżuteria). Tego typu rzeczy dobrze jest umieścić w możliwe jak najciaśniejszych opakowaniach, dodatkowo zabezpieczyć piankami wypełniającymi, styropianem albo materiałem, a także opisać zewnętrznie (na opakowaniu, które zobaczy kurier) ostrzeżeniem w rodzaju „Uwaga! Szkło!”. Jeżeli natomiast sprzedajesz płyny (na przykład produkty spożywcze, chemię domową lub kosmetyki), pamiętaj, aby zabezpieczyć towar przed wylaniem się. Może pomóc w tym folia stretch dostępna na przykład tutaj: folie-stretch24.pl.

O tym nie zapomnij!

Wysyłając przesyłkę, koniecznie zadbaj o trzy podstawowe kwestie: poprawne zaadresowanie paczki, zadbanie o bezpieczny transport dla wysyłki oraz upewnienie się, że pieniądze za dany przedmiot wpłynęły na Twoje konto. Co to oznacza w praktyce? Jeśli chodzi o zaadresowanie paczki, pamiętaj, aby na przesyłce umieścić wyraźny adres zarówno osoby, która będzie odbiorcą przesyłki, jak i swój (czyli nadawcy). To bardzo ważne, ponieważ w przypadku nieprzyjęcia wysyłki przez odbiorcę, przedmioty będą miały szansę do Ciebie wrócić. Drugą ważną kwestią jest zadbanie o bezpieczny transport wysyłki. W tym celu możesz samodzielnie ją dostarczyć (co zazwyczaj jest bardzo nieopłacalne i wręcz niemożliwe, jeśli masz pracę na pełen etat lub wysyłasz sporo paczek) albo zatrudnić pośrednika, czyli firmę kurierską, która zaopiekuje się Twoją paczką. Żeby podjąć dobrą decyzję w tym obszarze, poczytaj opinie o firmach kurierskich w Internecie, sprawdź ich oferty i cenniki i wybierz opcję, która będzie dla Ciebie najbardziej optymalna. Dla wygody klienta, pamiętaj również o możliwości nadania paczki do paczkomatu! Ostatnią kwestią, na którą musisz zwrócić szczególną uwagę, jest pobranie pieniędzy za przedmiot, który wysyłasz. Zadbaj o to, by pieniądze zostały zaksięgowane na Twoim koncie, zanim nadasz paczkę. Proces może ułatwić Ci korzystanie z płatności natychmiastowych, na przykład blika lub możesz poprosić osobę kupującą od Ciebie rzeczy o przesłanie Ci potwierdzenia przelewu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*