Tesla Cybertruck droższa, niż pierwotnie obiecywano! Wszystko przez inflację

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Tesla Cybertruck droższa, niż pierwotnie obiecywano! Wszystko przez inflację

Tesla Cybertruck to auto, którego wyczekuje wiele osób. Pojazd ten nie wyszedł jeszcze na rynek, a jego cena już ulega zmianie. Niestety na niekorzyść Klientów. Ile będzie kosztować Tesla Cybertruck?

Pierwotna cena Tesli Cybertruck

Elon Musk oznajmił światu plany dotyczące Tesli Cybertruck jeszcze w 2019 roku przed wybuchem pandemii koronawirusa. Jego wersja bazowa z pojedynczym silnikiem miała kosztować 39 900 USD, co w przeliczeniu po obecnym kursie wynosi około 183 tysiące złotych. Po opublikowaniu cennika liczni miłośnicy twórczości marki Tesla wnieśli opłaty rezerwacyjne za auto w wysokości 99 USD, mając nadzieję na zakup pojazdu w obiecywanej pierwotnie cenie.

Zmiany, zmiany, zmiany

W październiku 2021 roku cena ta zniknęła. 4 sierpnia 2022 roku odbyło się z kolei doroczne zgromadzenie akcjonariuszy marki Tesla, podczas którego Elon Musk zdradził, że zarówno specyfikacja, jak i ceny Tesli Cybertruck będą różniły się od tych pierwotnie zakładanych. W trakcie spotkania prezes Tesli odniósł się do początkowo obiecywanych cen i zmian na rynku, które przyniosła inflacja. Z jego słów wywnioskować zatem można, że Tesla Cybertruck, a przynajmniej jej wersja podstawowa, z pewnością 39 900 USD kosztować nie będzie.

Z pewnością jest to rozczarowująca informacja. Martwi również myśl, czy i imponująca specyfikacja pojazdu nie ulegnie zmianie. Sam Musk wspomniał o swoich obawach związanych z utrzymaniem przystępnej ceny Cybertruck względem nowoczesnych technologii, które zostaną zastosowane w pojeździe. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile będziemy musieli zapłacić za Teslę Cybertruck. Nieznana jest również data jej prezentacji. Miejmy nadzieję, że niebawem poznamy więcej szczegółów o tym pojeździe.

Zdj. główne: Austin Ramsey/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*