Koniec remontu na opolskim odcinku autostrady A4! Od jutra przejedziemy nim bez utrudnień

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Koniec remontu na opolskim odcinku autostrady A4! Od jutra przejedziemy nim bez utrudnień

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała właśnie, że jutro, tj. 27 września zakończą się modernizację na odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim. Prace trwały nieprzerwanie od 2021 roku.

Remont na obu jezdniach obejmował prace zarówno w kierunku Katowic, jak i w kierunku Wrocławia. Od 2021 roku zrealizowano między innymi całkowitą wymianę nawierzchni na węzłach drogowych Strzelce Opolskie oraz Kędzierzyn-Koźle. Łącznie wymieniono asfalt na około 13 kilometrach trasy. 

Remont był realizowany w kilku etapach

Prace modernizacyjne rozpoczęły się w trzecim kwartale ubiegłego roku i były realizowane w trzech etapach. Początkowo zajęto się wymianą asfaltu w stronę Katowic w okolicach MOP Góra św. Anny, a następnie zrealizowano wymianę nawierzchni w obu kierunkach na 7-kimometrowym odcinku. Remont obejmował wymianę warstwy ścieralnej oraz wiążącej. W niektórych fragmentach trasy konieczna była również wymiana podbudowy. Na pasie awaryjnym dodatkowo zamontowano bariery linowe, które mają gwarantować większe bezpieczeństwo podróżujących. 

GDDKiA chwali się, że tylko od 2013 roku wyremontowało aż 170 kilometrów trasy A4 w woj. opolskim. Takie działania były konieczne ze względu na występowanie spękań poprzecznych, siatkowych oraz podłużnych, które tworzą się po kilkunastu latach intensywnego użytkowania tego rodzaju trasy.

Zdj. główne: Nagy Szabi/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*