Od stycznia zmienią się normy emisji spalin. Co to oznacza?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Od stycznia zmienią się normy emisji spalin. Co to oznacza?

Wielu kierowców ma na swoich autach nalepki z określoną normą emisji spalin. Ta ewoluuje wraz z rozwojem motoryzacji. Od 1 stycznia 2021 roku w Europie obowiązywać będzie już norma Euro 6d. Jakie auta będzie obowiązywała?

Zacznijmy od tego, że wyznaczone normy będą obowiązkowe dla nowych samochodów, które zjadą z fabryki, ale również dla tych, które mają zostać sprzedane w salonie. To oznacza, że (w teorii) nie będziesz mógł kupić i zarejestrować pojazdu z normą Euro 6d-TEMP po 1 stycznia. Sprzedawcy powinni pozbywać się tych samochodów wcześniej, a klienci mogą spodziewać się sporych rabatów i promocji w salonach samochodowych na przełomie roku,

Nie oznacza to jednak, że wszystkie auta z normą Euro 6d-TEMP po 1 stycznia pójdą na złom. W 2021 roku dealerzy będą mogli jeszcze sprzedać wyprodukowaną nadwyżkę, ale pod warunkiem, że na 10 samochodów z normą Euro 6d, tylko jeden będzie miał normę TEMP.

Pozostałe pojazdy dealerzy mogą oddać na złom, sprzedać poza Unię Europejską lub zarejestrować i sprzedawać jako samochody używane. Taka opcja na pewno również zainteresuje konsumentów, bo zakup nowego de facto pojazdu za 70 procent wartości będzie naprawdę wielką promocją!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*