Likwidacja szkody komunikacyjnej, czyli czy mogę liczyć na pomoc?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Likwidacja szkody komunikacyjnej, czyli czy mogę liczyć na pomoc?

Jerry Kavan/unsplash.com

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Stłuczka lub kolizja drogowa to jedna z najczęściej występujących rzeczy, która może przydarzyć się kierowcom samochodów osobowych. Szczególnie jeżeli uszkodzony samochód przez jakiś czas nie będzie nadawał się do użytku. W takim przypadku na pewno trzeba będzie dążyć do likwidacji szkody komunikacyjnej. Na czym to dokładnie polega?

Proces likwidacji szkody komunikacyjnej

Kolizja drogowa wymaga na pewno ustalenia winowajcy. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu osoby poszkodowane w wypadku (te, które straciły samochód na pewien czas), będą mogły liczyć na samochód zastępczy z OC sprawcy w Lublinie. W jaki sposób jest to możliwe? Wystarczy skorzystać z obsługi profesjonalnych warsztatów samochodowych, które zapewniają wsparcie w tej kwestii. Szczegóły można znaleźć na tej stronie https://lipert.pl/likwidacja-szkod-komunikacyjnych-lublin/.

Dlaczego z OC sprawcy? Wszyscy kierowcy muszą posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jest to zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. OC jest obowiązkowe z tego względu, że w razie jakichkolwiek kolizji, odszkodowanie zostanie wypłacone osobom poszkodowanym. W pewnych przypadkach obejmuje to także możliwość przydzielenia samochodu zastępczego osobom poszkodowanym.

Warsztat samochodowy

OC to temat, który związany jest z towarzystwem ubezpieczeniowym. Proces likwidacji szkody komunikacyjnej może zostać zaoferowany przez warsztat samochodowy, który może wziąć na siebie większość działań w tym zakresie. Czy jest to opłacalne podejście? Oczywiście, że tak, ponieważ dzięki temu sam kierowca nie będzie musiał się o to martwić.

Serwis samochodowy weźmie na siebie odpowiedzialność za:

  • zorganizowanie holowania;
  • wynajem samochodu zastępczego;
  • zgłoszenie szkody do towarzystwa ubezpieczeniowego i późniejsze działania z tym związane;
  • oględziny pojazdu, które mają na celu wycenę szkód;
  • przesłanie do TU wszystkich dokumentów związanych ze szkodą, łącznie z wyceną wszystkich szkód;
  • naprawa uszkodzonego pojazdu mechanicznego;
  • rozliczenie bezgotówkowe naprawy.

Zakres usług uzależniony jest od serwisu samochodowego. Niektóre są w stanie zaoferować pełną likwidację szkody, a inne ograniczone działania. Co jednak nie oznacza, że jest to złe. Tym bardziej że pracownicy takich warsztatów mają doświadczenie w załatwianiu tego typu kwestii. Dzięki ich pomocy wszystko przebiegnie sprawniej, a na dodatek nie ma obaw, że proces będzie się wydłużał ze względu na ewentualne braki w dokumentacji.

Co będzie potrzebne do likwidacji szkody komunikacyjnej?

Kierowcy, którzy zostali poszkodowani w wypadku samochodowym, muszą mieć świadomość co do tego, że oprócz zepsutego samochodu, do likwidacji szkody komunikacyjnej potrzebne będą odpowiednie dokumenty. Bez tego nie ma szans na wypłatę odszkodowania. Wśród dokumentów, które na pewno trzeba będzie przedłożyć do likwidacji szkody komunikacyjnej, należy wymienić: oświadczenie sprawcy kolizji drogowej, dowód rejestracyjny pojazdu, prawo jazdy osoby kierującej w momencie zdarzenia, polisę AC, jeżeli ponosi się odpowiedzialność za zaistniałą szkodę. Jeżeli na miejscu była policja, należy także podać dane sprawcy. Przyda się również notatka policyjna, która pomoże w uzyskaniu odszkodowania.

Każdy kierowca, który ucierpiał na skutek wypadku drogowego, zawsze może liczyć na profesjonalną pomoc drogową. Nie brakuje serwisów samochodowych, które udzielają fachowej pomocy. W ten sposób osoby poszkodowane mają pewność co do tego, że proces likwidacji szkody komunikacyjnej, będzie przebiegał sprawniej.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*