Kia EV6 to najszybciej ładujące się auto według rankingu P3!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Kia EV6 to najszybciej ładujące się auto według rankingu P3!

Rynek samochodów elektrycznych staje się coraz obszerniejszy, w związku z czym pojawiające się samochody można porównywać na różnych płaszczyznach. Niedawno odbyła się trzecia edycja P3 Charging Index, dzięki której wiadomo, który z elektrycznych pojazdów najszybciej odzyskuje zasięg podczas ładowania – jest to Kia EV6.

W jaki sposób firma P3 ocenia prędkość ładowania?

Każde z aut, które jest brane pod uwagę w rankingu, ładowane jest ładowarką o mocy aż 350 kW. Kluczowy parametr, który jest sprawdzany, to czas potrzebny na uzyskanie 300 kilometrów zasięgu, którego wyniki opisywane są w formie indeksu. Idealne sprawowanie auta, które P3 określa w warunkach autostradowych, zakłada ładowanie dla zasięgu 300 km w ciągu 20 minut. Indeks równy 1,0 przypisuje się właśnie samochodowi, który zyskuje dane osiągi.

W tym roku pozostałych zawodników zdeklasowało auto z Korei Południowej, czyli Kia EV6. Model ten jest pierwszym pojazdem, któremu udało się zdobyć indeks większy, niż 1,0 – w ciągu 20 minut ładowania Kia EV6 zyskała aż 309 km zasięgu, co dało jej wynik 1,03! Drugą lokatę zajął niemiecki Mercedes EQS 450+, który to w ciągu 20 minut ładowania zyskał 275 km zasięgu, otrzymując indeks 0,92. Trzecie miejsce i indeks 0,91 wspólnie przypisano dwóm pojazdom – BMW iX xDrive50 oraz Hyundaiowi IONIQ 5 2WD.

Firma P3 przedstawiła wyniki badań także dzieląc auta na segmenty. Kia EV6 została zwycięzcą w klasie premium, Mercedes EQ6 w klasie aut luksusowych, a miano najszybciej ładującego się auta kompaktowego zyskał Volkswagen ID.3. Metodologia firmy P3 może nie brać pod uwagę wielu czynników, jednak informacje te dają konsumentom pewne pojęcie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne nowinki.

Zdj. główne: 𝔑𝔦𝔩𝔰 𝔅𝔬𝔤𝔡𝔞𝔫𝔬𝔳𝔰/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*