Jak przetestować auto przed zakupem?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przetestować auto przed zakupem?

Artykuł sponsorowany

Zakup samochodu to duża inwestycja i powinien być przemyślaną decyzją. Kupowanie używanego auta jest szczególnie trudne, ponieważ musisz zwrócić uwagę na mnóstwo aspektów. Niestety nieuczciwi sprzedawcy będą chcieli namówić Cię na kupno pojazdu w słabym stanie lub o przekłamanych parametrach. Przy nowych autach również warto sprawdzić, jak zachowują się na drodze oraz co w praktyce oznacza ich specyfikacja. Podpowiadamy, jak przetestować i sprawdzić auto, zanim je kupisz.   

Sprawdź historię auta   

Najważniejszym aspektem przy kupowaniu używanego samochodu, jest dokładne prześledzenie jego historii. Sprawdź poprzednich właścicieli pojazdu, kraje, w których było wcześniej rejestrowane oraz ewentualne naprawy i wypadki, w jakich auto brało udział. Postaraj się też sprawdzić, jaka jest historia przebiegu samochodu. Jeśli pojawią się w niej nieprawidłowości, jest to niepokojący sygnał, że dane mogą być nieprawdziwe lub licznik był cofnięty. Sprowadzanie aut na zamówienie jest doskonałą usługą, jeśli chodzi o kompletowanie dokumentacji auta. Zazwyczaj takie firmy bardzo dokładnie sprawdzają swoje pojazdy i dostarczają komplet informacji potrzebnych do prześledzenia historii samochodu, który Cię interesuje.  

Weź auto na jazdę testową   

Bardzo dużo informacji na temat auta da Ci jazda próbna. Niezależnie od tego, czy auto jest nowe czy używane, warto przejechać się nim choć kilka kilometrów, aby sprawdzić, jak się prowadzi, jak zachowuje się na drodze oraz skontrolować jego stan techniczny. Jeśli w czasie jazdy słyszysz stukanie, piski czy niepokojące warczenie silnika, jest to przesłanka ku temu, że z samochodem jest coś nie tak. Na jazdę danym autem, które Cię interesuje, warto też z wyprzedzeniem umówić się w celu wybrania modelu samochodu, jaki chcesz kupić. Na stronie https://autokofeina.pl/wypozyczalnia-samochodow-sportowych-wroclaw/ możesz wypożyczyć samochód na całą dobę, by przemierzyć nim dłuższą trasę, sprawdzić, jak się prowadzi i jakie ma cechy. 

Wybierz się na oględziny do mechanika  

Jeśli decydujesz się na zakup auta używanego, dobrym pomysłem jest przejechanie się wybranym pojazdem do warsztatu samochodowego, w którym profesjonalny mechanik dokładnie sprawdzi stan techniczny auta, sprawdzi, czy wszystkie dane i szczegóły zgadzają się z faktyczną kondycją samochodu oraz, czy żadne naprawy nie zostały zatajone. Za pomocą specjalnej aparatury mechanik może też przetestować licznik i upewnić się, że przebieg auta nie jest przekłamany i nie był w przeszłości cofany. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Mix and Match Studio

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*