Jak dbać o czystość w kamperze?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dbać o czystość w kamperze?

Artykuł sponsorowany

Lada moment ruszy sezon na biwakowanie. Dobrze więc odpowiednio wcześniej pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu swojego kampera. Dziś zajmiemy się porządkami. Podpowiadamy, jak zadbać o pojazd przed rozpoczęciem sezonu i w jego trakcie.

Czyszczenie instalacji wodnej w kamperze

Po dłuższym niekorzystaniu z kampera, należy dokładnie wysterylizować instalację wodną. Z pewnością sam dojdziesz do takiego wniosku, gdy tylko otworzysz drzwi i uderzy Cię zapach stęchlizny. Zacznij od zamknięcia wszystkich kranów i zaworów, a następnie do zbiornika na czystą wodę dodaj profesjonalny środek do czyszczenia instalacji wodnej. Napełnij zbiornik wodą. Gdy będzie pełny, odkręć wszystkie krany, zaczynając od znajdującego się najdalej od zbiornika. W ten sposób woda dotrze do każdego miejsca instalacji. Gdy poczujesz zapach roztworu oczyszczającego, zakręć krany i pozostaw na 12 godzin. Przez ten czas w rurach będzie przebiegał proces sterylizacji.

Po upływie 12 godzin, po raz kolejny odkręć wodę we wszystkich kranach, by cała woda ze zbiornika wody czystej, przepłynęła do zbiornika wody szarej. Ponownie napełnij zbiornik wody czystej i nie zakręcaj kranów, dopóki nie przestaniesz czuć zapachu środka czyszczącego.

Dezynfekcja zbiornika na wodę świeżą

Regularna dezynfekcja zbiornika na świeżą wodę pozwala na korzystanie z niego jak najdłużej. Wlej do środka płyn do dezynfekcji, a następnie napełnij zbiornik. Warto na jakiś czas położyć go na boku, by preparat dotarł w każde zakamarki. Po upływie 24 godzin, wystarczy go opróżnić i dokładnie wypłukać czystą wodą.

Czyszczenie toalety w kamperze

W kamperach i przyczepach kempingowych najczęściej spotyka się toalety kasetową. Ich niewątpliwą zaletą jest prosty demontaż oraz łatwy sposób czyszczenia zbiornika na fekalia. W celu ułatwieniu sobie pracy przy sprzątaniu, warto korzystać ze specjalnych preparatów. Dzięki nim bez problemu zachowamy wysoki poziom bezpieczeństwa sanitarnego oraz wyeliminujemy przykre zapachy. Na stronie https://sklep.elcamp.pl/pl/c/Chemia-do-toalet/56 znajdziesz m.in. płyny i kapsułki, które nie tylko wyczyszczą toaletę w kamperze, lecz także ją zdezynfekują.

Czyszczenie wnętrza przyczepy kempingowej

Przed rozpoczęciem sezonu, warto zadbać również o wizualną stronę naszego kampera. Tutaj sprzątanie niczym nie różni się od klasycznych domowych porządków: należy odkurzyć tapicerkę, podłogę, wnętrza szafek; przetrzeć wszystkie powierzchnie wilgotną szmatką. Bez problemu możemy użyć tych samych środków, które stosujemy do sprzątania domu. W przypadku miejsc, które mają kontakt z żywnością, możemy zastosować środki antybakteryjne.

Czyszczenie okien przyczepy kempingowej

Na koniec przyszedł czas na okna. Aby na akrylowych powierzchniach nie pojawiły się zarysowania i innego rodzaju uszkodzenia, warto przecierać je specjalnym środkiem czyszczącym. Niewielką ilość preparatu należy nałożyć na ściereczkę z mikrofibry i dokładnie wypolerować. To pozwoli na uzyskanie idealnej przejrzystości i połysku.

Fot.: Kevin Schmid/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*