GDDKiA: wybrano wykonawcę dokumentacji trzech obwodnic w woj. kujawsko-pomorskim

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
GDDKiA: wybrano wykonawcę dokumentacji trzech obwodnic w woj. kujawsko-pomorskim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała dzisiaj o wybraniu najkorzystniejszej oferty na opracowanie dokumentacji powstających obwodnic Kruszwicy, Strzelna oraz Brześcia Kujawskiego.

Obwodnice Kruszwicy, Strzelna oraz Brześcia Kujawskiego to pierwsze trzy z sześciu planowanych obwodnic, które mają zostać w najbliższym czasie wybudowane w województwie kujawsko-pomorskim w ramach rządowego programu 100 obwodnic.

Wykonawcy zajmą się opracowaniem studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe oraz materiałów niezbędnych do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Opracowanie dokumentacji dla obwodnic Kruszwicy, Strzelna oraz Brześcia Kujawskiego zostało wycenione na analogiczne kwoty – 1 918 123,50 zł, 2 255 697,00 zł, oraz 1 996 167,00 zł.. Końcowa realizacja inwestycji obwodnic Kruszwicy, Strzelna oraz Brześcia Kujawskiego planowana jest na lata 2025-2029.

Celem inwestycji jest przede wszystkim wyprowadzenie ruchu tranzytowego koncentrującego się na drogach krajowych. Poza tym, obwodnice poprawią między innymi problem bezpieczeństwa na drogach, zanieczyszczonego powietrza, oraz zbytniego hałasu.

(Fot. GDDKiA)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*