Elektryki mogą korzystać z darmowych przejazdów autostradami!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Elektryki mogą korzystać z darmowych przejazdów autostradami!

Od 18 czerwca właściciele samochodów zasilanych prądem (z wyjątkiem hybryd plug-in) cieszą się ze zniesienia opłat obowiązujących za poruszanie się autostradami. Zaoszczędzą nawet kilkadziesiąt złotych na podróżach! Które odcinki obejmuje?

Od piątku, 18 czerwca, wszyscy użytkownicy samochodów zasilanych prądem mogą korzystać z darmowych przejazdów autostradami. To spora zmiana warunków korzystania z tego rodzaju dróg. Wśród kierowców nie-elektryków słychać krytyczne głosy. Zniesienie opłat miałoby być niesprawiedliwe. Warto podkreślić, że zniżka nie działa dla posiadaczy pojazdów hybryda plug-in.

Brak opłat obowiązuje tam, gdzie dostępne są i aktywnie działają systemy wideo-tollingu. Chodzi o odcinki Gdańsk – Toruń autostrady A1 (wł Rusocin – wł Nowa Wieś) oraz Katowice – Kraków. Brak opłat przekłada się na całkiem spore oszczędności. Według wyliczeń, podróż nad morze i z powrotem będzie kosztowała o 60 złotych mniej a turnus do Krakowa 50 złotych mniej.

Co ważne, akcja zakończy się 18 października 2021 roku. By skorzystać z ulg wystarczy zarejestrować się w EV Klub Polska.

(Fot. Pixabay)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*