Co może być zabezpieczeniem drogowym?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Co może być zabezpieczeniem drogowym?

Artykuł sponsorowany

Prawidłowe zabezpieczenie drogowe to podstawa bezpiecznego funkcjonowania w przestrzeni drogowej. Co jednak może być takim zabezpieczeniem? Przedstawiamy kilka najpopularniejszych rozwiązań.  

Bez względu na to, czy prowadzisz roboty drogowe, czy też prace budowalne w okolicy drogi, zabezpieczenia i oznakowanie to absolutna podstawa. Jakie jednak zabezpieczenia i oznakowania drogowe znajdziesz na rynku?

Pachołki drogowe

Jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń drogowych są pachołki drogowe. Najbardziej podstawowych z nich, czyli U-23 używa się między innymi do zabezpieczenia świeżego malowania oznaczeń poziomych na jezdni. Są one dość ciężkie i solidne, dlatego też możesz mieć pewność, że będą utrzymywały się w wyznaczonym miejscu nawet przy sporym ruchu drogowym. 

Do czego jeszcze możesz wykorzystać pachołki drogowe? Między innymi do kierowania ruchem, doraźnego oznaczenia miejsca niebezpiecznego, czy też oznaczenie stopniowego zwężania jezdni. 

Bariery drogowe

Innym elementem zabezpieczeń drogowych są również bariery drogowe. Są one szczególnie potrzebne w miejscach niebezpiecznych oraz w przypadku prac budowlanych na drogach. Dzięki wykorzystaniu barier możliwa jest pełniejsza kontrola przejazdu pojazdów w miejscach, w których jest to wymagane. 

Należy jednak pamiętać, że bariery drogowe powinny być widoczne i przystosowane do obiektu, tak by uczestnicy ruchu drogowego bez problemu je dostrzegli. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że sytuacja na drodze nie wymknie się spod kontroli. 

Tablice ostrzegawcze

Jeśli prowadzisz remont lub inne prace budowlane na drodze, koniecznie musisz zadbać także o odpowiednie tablice ostrzegawcze. Doskonałym rozwiązaniem są między innymi tablice świetlne oraz zamykające. 

Tego typu tablice drogowe wskazują pikietaż dróg, informują i ostrzegają kierowców o różnych zmiennych na drodze, optycznie prowadzą ruch i wiele, wiele innych. Innymi słowy – ich głównym zadaniem jest zapewnienie większego bezpieczeństwa na drodze, zarówno dla uczestników ruchu drogowego, jak i dla osób pracujących przy budowie lub remoncie drogi. 

Fot.: Iman/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*