Gdzie szukać najlepszego kredytu samochodowego?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie szukać najlepszego kredytu samochodowego?

Brak wystarczających oszczędności na zakup wymarzonego auta wcale nie musi oznaczać konieczności szukania pojazdu w niższej klasie cenowej. Na rynku są bowiem dostępne specjalne produkty, które pomogą Ci sfinansować kupno wybranego modelu auta. Służą do tego kredyty samochodowe udzielane przez banki. Jak znaleźć najlepszy i na co zwracać uwagę przy składaniu wniosku? Podpowiadamy!

Czym jest kredyt samochodowy?

Na rynku znajdziesz szeroki wybór produktów bankowych, dzięki którym sfinansujesz najpotrzebniejsze wydatki. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są kredyty gotówkowe, gdyż pozyskane środki możesz przeznaczyć na dowolny cel. Oprócz tego banki oferują też produkty celowe, do których zaliczają się kredyty samochodowe. Są one przyznawane na zakup auta osobowego, ciężarowego, a także innych pojazdów, takich jak motocykle czy quady. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest dostarczenie dokumentów potwierdzających, że przyznane środki zostaną w całości wykorzystane na zakup środku transportu. Do sporządzenia umowy kredytowej niezbędne jest podanie marki, modelu, numeru VIN i innych parametrów pojazdu. Oznacza to, że o kredyt możesz wnioskować dopiero wtedy, gdy masz już wybrany konkretny samochód, którego chcesz się stać właścicielem. Standardowy kredyt samochodowy na finanse.rankomat.pl jest udzielany na uproszczonych zasadach, dlatego oprócz podstawowych formalności, nie wymaga konieczności przejścia skomplikowanych procedur.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu samochodowego?

Kredyty samochodowe są dostępne w większości banków, ale mogą się od siebie znacznie różnić pod względem kosztów i warunków przyznawania. Żeby wybrać najkorzystniejszą opcję warto więc porównać oferty od różnych instytucji i dokładnie przeanalizować parametry danego produktu. Na co zwracać szczególną uwagę? Znaczenie mają m.in.:

 • oprocentowanie nominalne,
 • RRSO,
 • rodzaj rat,
 • minimalna i maksymalna kwota kredytu,
 • długość okresu kredytowania,
 • wysokość prowizji,
 • koszty ubezpieczenia,
 • dodatkowe opłaty pobierane za udzielenie kredytu,
 • wymagane formy zabezpieczenia,
 • maksymalny wiek auta,
 • całkowita kwota do spłaty.

Warto zapoznać się także z warunkami udzielenia kredytu oraz wymaganiami wobec kredytobiorców. Niektóre banki stosują kryterium wiekowe oraz konieczność posiadania osobistego rachunku i zgody współmałżonka do wydania decyzji. Warto też sprawdzić, jak wyglądają procedury kredytowe i czy konieczne jest osobiste stawiennictwo w placówce czy wszystkie formalności możesz załatwić przez internet.

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt samochodowy?

Poszukując dla siebie najlepszego kredytu samochodowego, możesz skorzystać ze specjalnych aplikacji, które pomogą Ci wybrać odpowiedni produkt. Na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/kalkulator-samochodowy/ znajdziesz kalkulator, w którym porównasz oferty kredytów od różnych banków. W tym celu wystarczy wypełnić krótki formularz i podać w nim informacje o Twojej sytuacji finansowej i określić oczekiwania względem kredytu samochodowego. Na tej podstawie narzędzie wygeneruje listę propozycji wraz z przewidywaną wysokością raty.

Zdjęcie główne: Ivan Samkov/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*