Akumulator w aucie — kiedy wymienić?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Akumulator w aucie — kiedy wymienić?

Artykuł sponsorowany

Akumulator to nic innego jak bateria. Oznacza to, że tak samo, jak inne baterie należy go regularnie wymieniać. Kiedy więc wymienić akumulator oraz jak wybrać odpowiedni model? Wszystkie najważniejsze informacje o akumulatorach znajdziesz w tym artykule!

Dlaczego trzeba wymieniać akumulator?

Akumulator jest w samochodzie absolutnie niezbędny — wie o tym każdy kierowca. Dlaczego jest on taki ważny? Odpowiedź jest bardzo prosto. Bez niego auto najzwyczajniej w świecie nie odpali. Należy przy tym pamiętać, że akumulator to nic innego jak bateria. Oznacza to, że konieczna jest wymiana akumulatora raz na jakiś czas. Pamiętaj, że akumulator jest stale eksploatowany – jeśli w porę nie zauważysz, że trzeba go wymienić, najpewniej przekonasz się o tym w przykry sposób. 

Kiedy wymienić akumulator?

Kiedy więc należy wymienić akumulator w Twoim samochodzie? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od eksploatacji auta. Zazwyczaj jednak zaleca się, aby wymieniać akumulator mniej więcej co 4-6 lat. Pamiętaj przy tym, że jeśli nie będziesz odpowiednio dbać o akumulator, to jego żywotność znacząco się skróci. Dobrej kondycji akumulatora nie służą między innymi mocne rozładowanie i częste niedoładowanie, niestabilna podstawa, niewłaściwa naprawa, brudna obudowa czy kiepski stan osprzętu silnika. 

Moment, w którym należy wymienić akumulator, będziesz w stanie zaobserwować podczas codziennego użytkowania samochodu. Przede wszystkim, zwróć uwagę na pracę rozrusznika podczas uruchamiania silnika. Jeśli obroty są wolniejsze niż zwykle, może to oznaczać, że akumulator dostarcza mu za mało prądu. Aby sprawdzić stan Twojego akumulatora, możesz też zdecydować się na zmierzenie poziomu i gęstości elektrolitu, a także na zmierzenie napięcia.

Jak wybrać nowy akumulator?

Jak więc wybrać nowy akumulator, kiedy żywotność poprzedniego dobiegnie końca? Przede wszystkim trzymaj się zaleceń producenta samochodu. Możesz znaleźć je między innymi w instrukcji obsługi pojazdu. Określa on bowiem dokładnie, jakie parametry powinna posiadać bateria zamontowana w danym modelu auta. Zwróć uwagę między innymi na kształt akumulatora, jego pojemność, prąd rozruchowy oraz napięcie prądu.

Jeśli szukasz nowego akumulatora dla Twojego samochodu, koniecznie wejdź na stronę internetową https://jd24.pl/

Zdjęcie główne: pexels.com/Julia Avamotive

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*