F1. Ferrari stanęło na drodze do regularnych występów Kubicy ?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
F1. Ferrari stanęło na drodze do regularnych występów Kubicy ?

Kijem w mrowisko okazała się być decyzja o zaangażowaniu Calluma Ilotta w roli drugiego rezerwowego zespołu Alfa Romeo. Oficjalnie, decyzja jest podyktowana zabezpieczeniem na wypadek konfliktu terminażowego polskiego kierowcy. Czy na pewno?

Nie powinno być zaskoczeniem, że Robert Kubica z racji swojej rezerwowej roli w składzie zespołu Alfa Romeo zdecydował się wziąć udział w innych seriach wyścigów. Rok temu było to niemieckie DTM, z kolei w tym roku rodak zdecydował się na kultowe wyścigi długodystansowe Le Mans Series.

Nagła decyzja o zaangażowaniu 22-letniego talentu miałaby wypłynąć od Ferrari. Co więcej, Callum ma zapewnione występy w piątkowych sesjach treningowych F1.

przekazał Frederic Vasseur, szef Alfy Romeo

Cieszę się, że mogę powitać Calluma w naszym zespole. Przedzierał się przez niższe serie wyścigowe w imponujący sposób i bez wątpienia to jeden z najbardziej utalentowanych kierowców młodego pokolenia. Pracował z nami już wcześniej i za każdym razem pozostawiał po sobie dobre wrażenie.

Decyzja ta zaskukuje głównie dlatego, że po decyzjach Ferrari można wnioskować, że Callum szykowany jest na głównego kierowcę Alfa Romeo.

(Fot. materiały prasowe Alfa Romeo Racing Orlen)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *