Prezydent złożył podpis pod nowelizacją prawa ruchu drogowego!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Prezydent złożył podpis pod nowelizacją prawa ruchu drogowego!

Czerwiec 2021 roku wyznacza datę wejścia w życie nowych i zmienionych przepisów dotyczących poruszania się po drogach publicznych. Szykujmy się na rewolucję!

Podpis prezydenta oznacza, że już za trzy miesiące w życie wejdą długo zapowiadane przepisy. Proces tworzenia nowelizacji nie obronił się przed głosami krytyków. Po konsultacjach społecznych i poprawkach, pora na rewolucję na drogach.

Do najważniejszych zasad należą przede wszystkim – rozszerzenie pierwszeństwa pieszych, ujednolicenie prędkości obowiązującej na terenie zabudowanym, zakaz korzystania z urządzeń elektronicznych podczas pokonywania pasów, oraz zakaz jazdy „zderzak w zderzak”.

(Photo by Piotr Cierkosz on Unsplash)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *