Od stycznia zmienią się normy emisji spalin. Co to oznacza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Od stycznia zmienią się normy emisji spalin. Co to oznacza?

Wielu kierowców ma na swoich autach nalepki z określoną normą emisji spalin. Ta ewoluuje wraz z rozwojem motoryzacji. Od 1 stycznia 2021 roku w Europie obowiązywać będzie już norma Euro 6d. Jakie auta będzie obowiązywała?

Zacznijmy od tego, że wyznaczone normy będą obowiązkowe dla nowych samochodów, które zjadą z fabryki, ale również dla tych, które mają zostać sprzedane w salonie. To oznacza, że (w teorii) nie będziesz mógł kupić i zarejestrować pojazdu z normą Euro 6d-TEMP po 1 stycznia. Sprzedawcy powinni pozbywać się tych samochodów wcześniej, a klienci mogą spodziewać się sporych rabatów i promocji w salonach samochodowych na przełomie roku,

Nie oznacza to jednak, że wszystkie auta z normą Euro 6d-TEMP po 1 stycznia pójdą na złom. W 2021 roku dealerzy będą mogli jeszcze sprzedać wyprodukowaną nadwyżkę, ale pod warunkiem, że na 10 samochodów z normą Euro 6d, tylko jeden będzie miał normę TEMP.

Pozostałe pojazdy dealerzy mogą oddać na złom, sprzedać poza Unię Europejską lub zarejestrować i sprzedawać jako samochody używane. Taka opcja na pewno również zainteresuje konsumentów, bo zakup nowego de facto pojazdu za 70 procent wartości będzie naprawdę wielką promocją!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *