Koniec z naklejkami na szybach samochodów! Od dziś nie wyda nam ich urząd przy rejestracji pojazdu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Koniec z naklejkami na szybach samochodów! Od dziś nie wyda nam ich urząd przy rejestracji pojazdu

Duże zmiany dla kierowców w naszym kraju! Od dziś zniesiony został obowiązek posiadania naklejki na przedniej szybie z numerem rejestracyjnym naszego auta. Zmiany związane są z Ustawą Deregulującą, która została zawarta w Dzienniku Ustaw z dnia 3 września 2020 roku.

Od dziś nie musimy posiadać naklejek na szybie z numerem rejestracyjnym pojazdu!

Jak wspominaliśmy miesiąc temu, od dziś właściciele pojazdów osobowych, busów, autobusów i ciężarówek nie muszą posiadać na przedniej szybie naklejki z numerem rejestracyjnym. Zmiana ta to pokłosie pakietu deregulującego, opublikowanego dnia 3 września 2020 roku. Zawiera on również informacje o tym, że przy rejestracji pojazdu nie musimy zmieniać tablic rejestracyjnych w przypadku zakupu w obrębie danego powiatu. 

Zmiany dotyczą również dokumentów wydawanych przy rejestracji pojazdu. Od dziś nie będzie wydawana karta pojazdu. Została ona całkowicie usunięta z listy wymagań przy rejestracji nowego auta, motocyklu, autobusu czy ciężarówki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pakietu deregulującego, to serdecznie zachęcamy do lektury naszego tekstu sprzed miesiąca. Opisywaliśmy tam dokładnie, w jakich przypadkach mamy obowiązek zdzierać naklejki z szyb, a w jakich możemy je zostawić. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

zdj. główne: Mike B/pexels.pl

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *