S74: GDDKiA ogłasza przetarg na odcinek od Miniowa do Kielc

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
S74: GDDKiA ogłasza przetarg na odcinek od Miniowa do Kielc

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja, podjęto kolejny kluczowy krok w stronę budowy ekspresówki S74 w województwie świętokrzyskim. Ogłoszony przetarg dotyczy zaprojektowania i budowy odcinka Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód o długości około 16,4 kilometrów.

Według oficjalnej informacji, ogłoszenie o przetargu zostało opublikowane na platformie zakupowej już w poniedziałek, 28 czerwca 2021 roku. Odcinek Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód to kolejna, po obwodnicy Opatowa, inwestycja dotycząca drogi ekspresowej S74 budowanej na terenie województwa świętokrzyskiego w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

Inwestycja będzie miała ogromne znaczenie nie tylko dla kierowców poruszających się na trasie Łódź-Kielce-Rzeszów, ale także rozwiąże problem dojazdu ze stref podmiejskich do Kielc. Dotychczas, Droga Krajowa nr 74 na wjeździe i wyjeździe ze stolicy województwa w stronę Mniowa jest nierzadko zakorkowana. Dwujezdniowy odcinek S74 sprawi, że województwa łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie zostaną lepiej skomunikowane.

(Fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *