Nowe drogi w Polsce. Których tras możemy się spodziewać?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Nowe drogi w Polsce. Których tras możemy się spodziewać?

Podczas rozmowy z portalem money.pl, która odbyła się w czwartek (23.07) minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podał, które trasy w najbliższych latach zostaną rozbudowane albo zbudowane od zera. Według szefa resortu w najbliższych latach powstanie 2000 kilometrów nowych tras.

Rozmowa skupiała się wokół nowych środków unijnych, które w kolejnych latach dostanie na inwestycje Polska. Adamczyk jest zadowolony z wyników negocjacji na szczycie w Brukseli i twierdzi, że duże środki zostaną przeznaczone na budowę nowych dróg. Jakich?

Do 2023 roku ukończone zostanie 90 procent budowanych na ten moment autostrad, w tym między innymi drogę A2. Na mapie Polski pojawią się również kolejne trasy w tym S11 czy S16. Ministerstwo infrastruktury przekonuje też, że zakończy się niekończący temat drogi S10 na odcinku Toruń – Bydgoszczy. Mieszkańcy obydwu miast od dawna proszę o renowację trasy, która aktualnie generuje wiele wypadków śmiertelnych.

W planach rządu jest też rozbudowa dróg krajowych. Wszystkie plany w pierwotnym założeniu mają zostać wykonane najpóźniej do 2030 roku. Czy się uda? Na to musimy jeszcze poczekać.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *