Leasing przyszłością finansowania branży motoryzacyjnej?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Leasing przyszłością finansowania branży motoryzacyjnej?

Firma doradcza Deloitte poinformowała, że dzięki sprzedaży aut i części w okresie 2018-2035 przychody branży motoryzacyjnej wzrosną o 50%, ale w tym czasie usługi finansowe związane z przemysłem motoryzacyjnym wzrosną o 100%.

Koniec z własnością?

Autorzy raportu Deloitte przewidują, że w 2035 r. głównym fundamentem wzrostu w usługach finansowych będzie leasing. Nie ma wątpliwości, że przyczyną są zmieniające się preferencje konsumentów, którzy w coraz większym stopniu będą odchodzić od posiadania samochodów na własność na rzecz ich użytkowania.

Nie da się ukryć, że w chwili obecnej można zauważyć ten rosnący z roku na rok trend. Coraz więcej osób decyduje się na leasingowe „wynajmowanie” czterech kółek. Zwłaszcza w skali europejskiej.

Dalej, eksperci z firmy doradczej twierdzą, że udział wpływów z usług finansowych całości przychodów branży wzrośnie z 11 do 14%. Analitycy zaznaczają również, że obecnie głównym źródłem przychodów z usług finansowych w branży motoryzacyjnej są kredyty, leasingi, oraz finansowanie dużych podmiotów, takich jak producenci czy dealerzy.

(fot. pexels.com)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *