Debiut Audi w F1 już blisko! Koncern pokazał właśnie prototyp swojego bolidu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Debiut Audi w F1 już blisko! Koncern pokazał właśnie prototyp swojego bolidu

Audi już jakiś czas temu poinformowało, że niebawem wkroczy do świata wyścigów F1. Chociaż ich debiut ma przypadać dopiero na sezon 2026, to marka już teraz pokazała, jak może wyglądać ich bolid. Mamy pierwsze zdjęcia!

Audi już pracuje nad swoim bolidem F1

Oficjalna data debiutu Audi w F1 została oficjalnie potwierdzona na facebookowym fanpage’u firmy. Ma być to sezon 2026, więc fani wyścigów formuły pierwszej muszą poczekać jeszcze cztery lata, by zobaczyć, jak marka będzie sobie radzić z doświadczoną konkurencją. Kilka dni temu, również za pośrednictwem mediów społecznościowych, Audi pokazało wizualizację swojego koncepcyjnego bolidu. Możecie ją zobaczyć poniżej:

Bolid ma być hybrydą

Audi zdradziło również kilka szczegółów dotyczących samej specyfikacji technicznej pojazdu. Bolid ma być napędzany przez silnik spalinowy o mocy prawie 550 KM, którego wspierać będzie dodatkowy silnik elektryczny o porównywalnej mocy. Takie informacje przekazano podczas konferencji prasowej, transmitowanej na Facebooku. Mówi się, że w tworzenie bolidu F1 marki Audi zaangażowana jest firmy Sauber, jednak informacja ta nie została w żaden sposób potwierdzona.

zdj. główne: Rezk Assaf/pexels.com

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *