Twarde rosyjskie niedźwiedzie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Twarde rosyjskie niedźwiedzie

Kto jak nie Rosjanie muszą mieć wyjątkowo niezawodne i trwałe wszędołazy? W końcu ogromną część tego wielkiego kraju tworzą bezdroża, bardzo trudne do przebrnięcia tereny, a odległości do pokonania w takich warunkach z punktu widzenia offroadowych amatorów nierzadko wręcz kosmiczne.  

Jedną z wiodących marek pojazdów ATV produkowanych w Rosji jest STELS. Wykonanie maszyn tej marki to połączenie solidności z prostotą. Większość elementów produkowana jest w Rosji. Pojazdy występują w trzech wersjach pojemnościowych – 650/800/850 oraz w 2 wersjach konstrukcyjnych – Standard i Trophy (ta druga wersja ma dodatkową chłodnicę wyniesioną do góry, co zabezpiecza maszynę przed przegrzaniem przy pokonywaniu wyjątkowo trudnego terenu).

Seryjne Stelsy są bardzo dobrze wyposażone. Posiadają: wspomaganie kierownicy, całe oświetlenie w technologii LED, wciągarkę o uciągu 2 ton, aluminiowe osłony spodu, wypinany hak do przyczepki, gniazdo z oświetleniem do przyczepki, dwa oddzielne miejsca dla kierowcy i pasażera (amortyzowane oparcie pasażera), dwa gniazda hermetyczne 12V, zrywkę jak w motocyklu żużlowym oraz kanadyjską przekładnię napędową CVTech.

Są to pojazdy idealnie nadające się do rekreacji i wycieczek, dające duży poziom komfortu. Dzięki silnikom w układzie V mają duży moment obrotowy, co przekłada się na niezwykłą przyjemność z jazdy. 

Te quady wykonane „po rosyjsku”, czyli siermiężnie, ale daje to prostotę w użytkowaniu i naprawach – podkreśla Damian Pakulski, właściciel firmy PAKO Racing, dealer marki Stels  z Brzozówki k. Torunia.

Duży prześwit i niska masa własna sprawiają, że te maszyny świetnie sprawdzają się też w ciężkim terenie. Są idealnie także do pracy w gospodarstwach rolniczych, agroturystyce, leśnictwie oraz dla wszystkich służb jako pojazdy do zadań specjalnych i patrolowania. Dzięki dużej ilości akcesoriów można je dopasować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Wśród tych dodatków są chociażby: kufer o pojemności aż 120 litrów, dodatkowe kanistry na paliwo czy też oświetlenie LED.

Źródło: PAKO RACING, dealer marki Stels

Firma PAKO RACING od 10 lat zajmuje się serwisem motocykli, ATV, UTV oraz sprzętu wodnego. To jednocześnie dealer marek Stels, CF Moto, RM i Hisun, a także punkt serwisowy BRP (Sieci Dealer ATV).

Zdjęcia: materiały prasowe Stels

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *